Aktualności
Aktualności


"Dzień Dobra" w Parafii p.w. Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu i w Katedrze we Włocławku
niedziela, 01 maja 2022 21:39

,,Dzień dobra” to radosne świętowanie Niedzieli Bożego Miłosierdzia. To także święto patronalne Caritas - największej charytatywnej organizacji pozarządowej w Polsce, która swoją opieką obejmuje również nasz Dom Dziecka. W tym roku idea miłosierdzia została zamieniona na konkretne działanie na rzecz drugiego człowieka oraz miejsca, które są domem. W całej Polsce wolontariusze w dniu 23 i 24 kwietnia zorganizowali pikniki, festyny, warsztaty, pokazy, biegi, koncerty, licytacje. Do akcji włączyła się również nasza placówka. Sześcioro podopiecznych pod okiem wychowawców przygotowało przedstawienie pt: ,,Historia zajączka o dobrym sercu”, które ukazywało trzy główne postulaty miłosierdzia. Pierwszy aby pomagać mimo, iż nie zawsze usłyszymy komunikat zwrotny ,,DZIĘKUJĘ”; drugi, aby nie bać się prosić o pomoc oraz trzeci najważniejszy. W całym pomaganiu liczy się satysfakcja i wewnętrzne poczucie bycia potrzebnym. Dzień dobra świętowaliśmy 23 kwietnia w Parafii p.w. Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu oraz 24 kwietnia w Katedrze we Włocławku.

 
15 - lecie istnienia Domu Dziecka ks. Bp. W. Owczarka
niedziela, 01 maja 2022 21:37

 

Paulo Coelho mówił, że, żaden dzień nie jest podobny do drugiego, każde jutro kryje w sobie cud, magiczną chwilę, która burzy stare światy i tworzy nowe gwiazdy. Nasza placówka już od 15 lat stara się budować lepsze jutro dla każdego wychowanka realizując swoje funkcje zgodne z założeniami i przesłankami patrona Ks. B. W Owczarka. Została założona 1 kwietnia 2007r. Powstanie Domu Dziecka wyniknęło z potrzeby społeczeństwa a jego głównym celem jest stworzenie życzliwego, bezpiecznego domu, który rekompensuje dzieciom brak ciepła, miłości i troski ze strony rodziców. W tym roku 15-lecie placówki zbiegło się ze 100-leciem Zgromadzenia Sióstr Wspólnej pracy, które prowadzą Dom Dziecka Caritas. Stworzyły one dla nich przystań gdzie modlitwa pomaga nam w realizacji wszystkich funkcji wynikających z założeń placówki opiekuńczo-wychowawczej oraz założeń Ks. B. W. Owczarka, który powiedział że ,,jeśli zaniedbamy wychowanie w duchu zasad katolickich i polskich, smutna przyszłość rysuje się przed nami. Musimy wszyscy zakasać rękawy i wziąć się do wytężonej pracy i zdobyć się na bohaterskie wysiłki, które nieraz samemu tylko Bogu będą znane”. Świętowanie Jubileuszu przełożyliśmy na czerwiec i połączymy go z rozpoczęciem wakacji. Jednakże już dziś pragniemy podziękować wszystkim, którzy wspierają nas i pomagają nam w naszej misji. Dzieciom potrzebna jest nasza uwaga i nadzieja na lepsze życie. Jak mówi M. Kownacka ,,Każde dziecko ma prawo być sobą. Tylko trzeba dzieciom dać serce, piękno i uśmiech, aby nauczyły się kochać ludzi i wszystko, co je otacza”.

 
Życzenia Wielkanocne
piątek, 22 kwietnia 2022 20:57

Niech te święta wielkanocne będą pełne nadziei i wiary,

Niech Chrystus Zmartwychwstały przyniesie

wiosenne kwiaty radości, miłości, spokoju i szczęścia.

Ciepłych, pełnych radosnej nadziei świąt Zmartwychwstania Pańskiego

rodzinnego ciepła, radosnych spotkań przy wielkanocnym stole

oraz smacznego święconego jajka

życzy Dyrekcja, Wychowawcy i Wychowankowie Domu Dziecka Caritas Diecezji Włocławskiej

 
Wyjście na Mecz Anwilu Włocławek - Tarta Estonia
piątek, 22 kwietnia 2022 20:44

06.04.2022r. W tym dniu oddaliśmy się gorącej atmosferze  podczas kibicowania półfinałowego meczu Ligi Północno - Europejskiej  pomiędzy drużyną  Anwil Włocławek - Tarta Estonia . Rywalizacja była bardzo zaciekła, ale ostateczny wynik meczu 80: 74 dla gospodarzy wywołał ogromny entuzjazm wszystkich kibiców Anwilu !

 
Wycieczka do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu
wtorek, 05 kwietnia 2022 18:11

 

29.03.2022r. Tego dnia nasi wychowankowie wzięli udział w bardzo ciekawej wycieczce w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Pierwszym punktem atrakcji była przejażdżka konna, z tej perspektywy mogliśmy podziwiać rozległe tereny Parku Etnograficznego. W dalszej części spacerując z przewodnikiem słuchaliśmy jak wyglądało życie mieszkańców wsi mazowieckiej, którą tworzy 9 zagród włościańskich z rejonu Mazowsza, a ich wnętrza niczym wehikuł czasu przenoszą nas w historii. Po długim i ciekawym spacerze czekały na nas kiełbaski z ogniska i odpoczynek. W dalszym etapie atrakcji mogliśmy zrelaksować się w kompleksie basenów hotelu Skansen, po czym przeszliśmy do kręgielni, gdzie pełni emocji poddaliśmy się sportowej rywalizacji. W drodze powrotnej skorzystaliśmy z gościnności restauracji Starówka, w której zjedliśmy pyszną obiadokolację. Przed wyjazdem odwiedziliśmy największy zespół architektoniczny w Sierpcu, którym jest klasztor i kościół pw. Najświętszej Marii Panny. Najstarsze wzmianki o klasztorze pochodzą z lat 1597, a budowę kościoła rozpoczęto w 1483 r., w miejscu domniemanego objawienia się Najświętszej Panny Marii klerykowi Andrzejowi z Sierpca. Pełni wrażeń, wzbogaceni wiedzą o historii tego regionu wyruszyliśmy w drogę powrotną. Z pewnością wrócimy do Sierpca, który zachwyca bogatą kulturą regionalną, zabytkami i wspaniałą przyrodą. Ten piękny dzień zawdzięczamy Panu Burmistrzowi Sierpca, który umożliwił zorganizowanie tego pięknego dnia we współpracy z przedstawicielami władz Włocławka w celu propagowania wiedzy na temat różnorodności piękna naszych regionów.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 62