Aktualności
Aktualności


11.11. Święto Niepodległości
poniedziałek, 30 listopada 2020 17:54

11.11.2020r. przypada Święto Niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone co roku 11 listopada dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego państwa. Postanowiliśmy z wychowankami przypomnieć historię niewoli naszej ojczyzny, począwszy od dnia, kiedy Polska przestała istnieć na mapie Europy jako niepodległe państwo, przez dzieje tragicznej walki naszego narodu o wyzwolenie, aż po dzień odzyskania niepodległości. Również odśpiewaliśmy patriotyczne pieśni co pozwoliło nam głębiej przeżyć tamte chwile. Na koniec dnia zorganizowaliśmy również warsztaty kulinarne, tj. robiliśmy z dziećmi tortillę. Ten dzień możemy zaliczyć do niezwykle uroczystych i patriotycznych. Dzień 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować.

 
Wszystkich Świętych - czas zadumy
poniedziałek, 30 listopada 2020 16:56

01.11.2020r. - w tym szczególnym dniu zawsze odwiedzaliśmy groby zmarłych - z rodziny, przyjaciół, znajomych oraz groby Nieznanych Żołnierzy. Niestety w tym roku ze względu na panującą pandemie koronawirusa nie mogliśmy się udać na Cmentarz. Zrobiliśmy to jednak kilka dni wcześniej. Dzisiaj natomiast powspominaliśmy wszystkie bliskie nam osoby których już nie ma wśród nas i pomodliliśmy się za ich dusze.

 
Nowy wychowanek
poniedziałek, 30 listopada 2020 16:12

26.10.2020r. powitaliśmy w Domu nowego 16-to letniego wychowanka. Postaramy się by odnalazł w naszym Domu spokój i wszystko, co najlepsze.

 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021
poniedziałek, 30 listopada 2020 16:06

01.09.2020r.- w dniu dzisiejszym po długiej półrocznej przerwie od murów szkolnych rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Dzieci były bardzo podekscytowane że mogą normalnie udać się do Szkoły. Życzymy więc naszym wychowankom motywacji do nauki, jak najwięcej owoców z własnej pracy oraz samych sukcesów edukacyjnych!!! :D

 
Wakacje 2020
środa, 12 sierpnia 2020 18:41

Wakacje mijają nam bardzo ciekawie i aktywnie. Korzystamy z wyjść w ramach pókolonii z projektu Grantowego "Wakacje z Fundacją" sfinsowanych przez Fundację Anwil dla Włocławka. Zoorganizowane zostały wyjścia do Parku Linowego, w którym dzieci pokonywały swój strach przemierzając trasy od najłatwiejszych do najtrudniejszych czerpiąc z tego dużo satysfakcji. Skorzystaliśmy również z warsztatów tanecznych w Centrum Tańca i Fitness "Puls" oraz z warsztatow plastycznych, które odbyły się pod okiem instruktorow z UMK Toruń i Konserwacji Dzieł w Parku Sienkiewicza. Uczyliśmy się malowania w technice pasteli suchych i olejnych. Odwiedziliśmy również Pensjonat i Klub Jeździecki w Michelinie. Nie mogło się obyć bez przejażdżki na koniach czy kucykach. Odwiedziliśmy też wszystkie konie w stadninie i można było je podotykać i pogłaskać. Wybraliśmy się również do Multikina na bardzo ciekawą bajkę "Scooby-Doo!". Udaliśmy się również na Przystań przy ul. Płockiej by móc przepłynąć katamaranem solarnym przez nasza piękną rzekę Wisłę. Dzieciom się bardzo podobało. Odwiedziliśmy również Park Trampolin "Jump Heaven" i Centrum Zabaw Rio. Niech wakacje się nie kończą...;D;D;D

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 61