Aktualności
Aktualności


Boże Narodzenie 2020
środa, 30 grudnia 2020 14:46

W Wigilię Bożego Narodzenia

Gwiazda Pokoju drogę wskaże.

Zapomnijmy o uprzedzeniach,

otwórzmy pudła słodkich marzeń.

Niechaj Aniołki z Panem Bogiem,

jak Trzej Królowie z dary swymi,

staną cicho za Twoim progiem,

by spełnić to, co dotąd było snami.

Ciepłem otulmy naszych bliskich

i uśmiechnijmy się do siebie.

Świąt magia niechaj zjedna wszystkich,

niech w domach będzie Wam jak w niebie...

 

Wszystkiego co najlepsze oraz Błogosławieństwa Nowonarodzonego Dzieciątka

z okazji nadchodzących Świąt Wszystkim odwiedzającym naszą stronę szczerze życzy Dyrekcja, pracownicy i wychowankowie

Domu Dziecka im. ks. Bp. W. Owczarka Caritas Diecezji Włocławskiej

 
Udział w konkursie na najpiękniejszy Wieniec adwentowy
piątek, 04 grudnia 2020 14:53

Okres Bożonarodzeniowy to nie tylko zapach pierników unoszący się w domu, ubieranie choinki czy lepienie pierogów. To także czas adwentu. Nasi wychowankowie przygotowali się do niego we wzorowy sposób biorąc udział w konkursie na najpiękniejszy Wieniec adwentowy. Dzieci do jego wykonania użyły orzechów, świerku oraz drobnych dekoracji wykonanych z kory drzewnej. Nie mogło zabraknąć także świętej rodziny. Dzieci za udział w konkursie otrzymały upominki oraz kolejne nowe doświadczenia.

 
Andrzejki
poniedziałek, 30 listopada 2020 18:10

28.11.2020r.zorganizowaliśmy dzieciakom tradycyjne Andrzejki. Ten dzień to wieczór wróżb, w ten dzień pytamy się nie tylko o miłość ale również patrzymy co nam przyniesie przyszłość. Jedną z wróż było losowanie rekwizytów z kubków mających różne znaczenie oraz cukierka z pieniążkiem wróżącym szczęście w przyszłym roku. Oczywiście nie obyło się bez przekłuwania serca z imionami przyszłych wybranków oraz ustawiania buta do progu wróżacego która z dziewczyn czy chłopców perwsza/y wyjdzie za mąż/ożeni się.;D Oczekiwanie na wyniki były dla dzieci bardzo eksytujące. Po wróżbach udaliśmy się  na słodki poczęstunek i dyskotekę. :D:D:D

 
11.11. Święto Niepodległości
poniedziałek, 30 listopada 2020 17:54

11.11.2020r. przypada Święto Niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone co roku 11 listopada dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego państwa. Postanowiliśmy z wychowankami przypomnieć historię niewoli naszej ojczyzny, począwszy od dnia, kiedy Polska przestała istnieć na mapie Europy jako niepodległe państwo, przez dzieje tragicznej walki naszego narodu o wyzwolenie, aż po dzień odzyskania niepodległości. Również odśpiewaliśmy patriotyczne pieśni co pozwoliło nam głębiej przeżyć tamte chwile. Na koniec dnia zorganizowaliśmy również warsztaty kulinarne, tj. robiliśmy z dziećmi tortillę. Ten dzień możemy zaliczyć do niezwykle uroczystych i patriotycznych. Dzień 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować.

 
Wszystkich Świętych - czas zadumy
poniedziałek, 30 listopada 2020 16:56

01.11.2020r. - w tym szczególnym dniu zawsze odwiedzaliśmy groby zmarłych - z rodziny, przyjaciół, znajomych oraz groby Nieznanych Żołnierzy. Niestety w tym roku ze względu na panującą pandemie koronawirusa nie mogliśmy się udać na Cmentarz. Zrobiliśmy to jednak kilka dni wcześniej. Dzisiaj natomiast powspominaliśmy wszystkie bliskie nam osoby których już nie ma wśród nas i pomodliliśmy się za ich dusze.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 62