Aktualności
Aktualności


Wyjazd do Kołacinka do Krainy Św. Mikołaja
wtorek, 11 stycznia 2022 20:02

 

14.12.2021r. Wybraliśmy się do Kołacinka do Krainy św. Mikołaja. Wycieczkę ku radości dzieci rozpoczęliśmy od spaceru po ścieżce Krainy Świętego Mikołaja. Na tzw. „Bajkowej ścieżce” poznaliśmy elementy scenografii Krainy Świętego Mikołaja. Spotkaliśmy postacie znane z książek, filmów i bajek oraz obejrzeliśmy aranżacje miejsc związanych z bajkowymi postaciami. W czasie spaceru odwiedziliśmy dom Świętego Mikołaja oraz dom Dziada Mroza. Następnie odwiedziliśmy Mennicę Św. Mikołaja. Pomocnik Św. Mikołaja zademonstrował dzieciom, jak dawno temu wybijano monety. Po pokazie i wyjaśnieniach, każde dziecko otrzymało pamiątkową monetę. Oczywiście nie omineliśmy Młynu do mielenia złych postępków dzieci. Było to urządzenie w formie dużego wiatraka do mielenia zboża. Dzieci pospisywały na kartkach swoje złe uczynki i powkładały w specjalną szczelinę. Po włożeniu kartki młyn zaczynał pracę i kartka zostaje zmielona. Naciskając specjalny przycisk dziecko odbierało potwierdzenie anulowania złych uczynków. Odwiedziliśmy również Pocztę Świętego Mikołaja. Była to ogromna skrzynka pocztowa, gdzie Mikołaj oczekuje na listy od wszystkich dzieci i dorosłych. Trzy najpiękniejsze listy miały zostać nagrodzone upominkiem od Świętego Mikołaja. Do zwycięzców upominek miał zostać wysłany pocztą. Dzieciaki były podekscytowane i bardzo zadowoleni z tego wyjazdu.

 

 

 
Warsztaty sensoryczne z okazji Dnia Niepodległości
sobota, 20 listopada 2021 20:05

11 listopada z okazji Święta Niepodległości wychowankowie naszej placówki wzięli udział w specjalnych warsztatach. Wykonywali wulkany z wykorzystaniem białej i czerwonej cieczy, nadmuchiwali balony z wykorzystaniem butelki i magicznego proszku oraz malowali farbami na wodzie tworząc przepiękne mozaiki. Cała grupa świetnie się bawiła i super spędziła czas.

 
Festiwal Dobrej Energii CUDNOLANDIA - udział naszej wych. Roksany w konkursie recytatorskim
sobota, 20 listopada 2021 20:02

7 listopada w Centrum Kultury Browar B po raz 3 odbył się Festiwal Dobrej Energii CUDNOLANDIA której głównym pomysłodawcą jest Pan Jacek Cudny. W tym roku po raz pierwszy były 2 kategorie konkursowe: wokalna i recytatorska. Nasza wychowanka Roksana wzięła udział w konkursie recytatorskim. Podczas zmagań konkursowych zaprezentowała wiersz pt. ,,Banan'' autorstwa Jacka Cudnego. Niestety nie stanęła na podium lecz pozostała w niej dobra energia na przyszły rok a my jesteśmy z niej bardzo dumni.

 
Zajęcia recytatorskie
wtorek, 19 października 2021 16:34

W poniedziałek 18 października odbyło się drugie spotkanie z Panem Jackiem Cudnym. Nasz gość przygotował dla dzieci zajęcia recytatorskie. Wspólnie nauczyliśmy się dwóch krótkich wierszy "jajko'' oraz "stopierwszy' '. Chętni wychowankowie mieli możliwość zaprezentować się w recytacji. Były nagrody i świetna zabawa.

 
Warsztaty socjoterapeutyczne
wtorek, 19 października 2021 16:32

14 października w naszej placówce odbyły się warsztaty socjoterapeutyczne  z inicjatywy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie we Włocławku. Ich tematem była komunikacja a dokładnie temat zajęć brzmiał ,,Rozmawiamy - efektywna komunikacja". Warsztaty miały charakter grupowy. Nasi wychowankowie z chęcią i wielkim zaangażowaniem wzięli w nich udział. W takiej społeczności jak nasza komunikacja jest bardzo ważna nie tylko w kontaktach z drugim człowiekiem ale także w mówieniu o sobie, swoich odczuciach i emocjach. Dziękujemy za wsparcie i rozwój naszych podopiecznych.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 65