Aktualności
Aktualności


Dzień Wszystkich Św.
sobota, 23 listopada 2019 17:58

01.11.19r. - w tym szczególnym dniu każdy odwiedza groby zmarłych - z rodziny, przyjaciół, znajomych. My również postanowiliśmy wraz z dziećmi udać się na cmentarz by móc powspominać. Odwiedziliśmy m.in. Grób Nieznanego Żołnierza i innych poległych w czasie wojny, którzy walczyli za nasz kraj. Zapaliliśmy im lampkę, na znak, że "ktoś" o nich pamięta.


 
Wyjście do Sióstr Orionistek na spektakl "Dobre wychowanie"
środa, 09 października 2019 20:29

25.09.2019r. Nasi wychowankowie zostali zaproszeni na spektakl pod tytułem "Dobre wychowanie" do sióstr Orionistek. Mowa była między innymi o prawidłowym zachowaniu się na jezdni, zwrotach grzecznościowych.

 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
wtorek, 10 września 2019 20:12

02.09.2019r.- w dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Naszym wychowankom życzymy motywacji do nauki, jak najwięcej owoców z własnej pracy oraz samych sukcesów edukacyjnych!!! :D

 
Wycieczka do Kujawsko-Dobrzyńskiego Parku Etnograficznego w Kłóbce
wtorek, 10 września 2019 20:08

13.08.2019r. W tym dniu wybraliśmy się z dziećmi do Kujawsko-Dobrzyńskiego Parku Etnograficznym w Kłóbce. Dzieki Pani Przewodnik mogliśmy dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat życia rodzin chłopskich oraz pozyskiwania przez nich wielu produktow, dzięki ręcznej pracy. W Skansenie zwiedziliśmy stare chałupy, stodoły, chlewiki, kuźnie, stajnie, olejarnie. Najbardziej interesujaca dla naszych wychowanków okazała się pradawna szkoła, która pod wieloma wzgledami rożni sie od współczesnej. Wychowankowie mieli możliwośc zasiąść w oślej ławce, poklęczec na grochu oraz zapoznać sie z kaligrafią. Następnie wzieliśmy udział w warsztatach związanych z praniem recznym. Dla naszych dzieci było to nielada wyzwanie, choc poradzili sobie znakomicie. Na pamiatke wszyscy mieli możliwośc odciśnięcia ludowego  wzoru  na płutnie. Nasz pobyt w Kłóbce zakończył sie wizyta w Dworze Orpiszewskich. Tam ogladaliśmy ekspozycję dawnych wnętrz oraz wystawę artystyczno-biograficzną Marii z Wodzińskich Orpiszewską, narzeczonej Fryderyka Chopina.

 
Wyjazd do Torunia
piątek, 02 sierpnia 2019 10:56

31.07.219r. Wybraliśmy się do Torunia. Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od sensu w Planetarium, gdzie oglądaliśmy krótkometrażowy film pt: "Astropies Łajka". To bajkowa opowieść, przedstawiająca najodważniejszego psa w historii, który jako pierwszy zobaczył Ziemie z Kosmosu. Po seansie wzieliśmy udział w wystawie interaktywnej Baza MARS#17. Jest to interaktywna przestrzeń zaaranżowana w formie bazy kosmicznej, gdzie odwiedzający niczym członkowie załogi muszą zmierzyć się z czynnościami pozwalającymi przetrwać im poza Ziemia. Następnie przenieśliśmy się w czasie do lat,w których narodził się Tradycyjny Toruński piernik.  Wysłuchaliśmy ciekawego wykładu na temat przypraw niezbędnych do uzyskania aromatu piernika po czym każdy z nas wypiekał swoje własne pierniczki. Pełni wrażeń przeszliśmy się Starówką gdzie spotkaliśmy się z postacią silnie związaną z Toruniem - Mikołajem Kopernikiem.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 57