Aktualności
Aktualności


Wszystkich Świętych - czas zadumy
poniedziałek, 30 listopada 2020 16:56

01.11.2020r. - w tym szczególnym dniu zawsze odwiedzaliśmy groby zmarłych - z rodziny, przyjaciół, znajomych oraz groby Nieznanych Żołnierzy. Niestety w tym roku ze względu na panującą pandemie koronawirusa nie mogliśmy się udać na Cmentarz. Zrobiliśmy to jednak kilka dni wcześniej. Dzisiaj natomiast powspominaliśmy wszystkie bliskie nam osoby których już nie ma wśród nas i pomodliliśmy się za ich dusze.

 
Nowy wychowanek
poniedziałek, 30 listopada 2020 16:12

26.10.2020r. powitaliśmy w Domu nowego 16-to letniego wychowanka. Postaramy się by odnalazł w naszym Domu spokój i wszystko, co najlepsze.

 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021
poniedziałek, 30 listopada 2020 16:06

01.09.2020r.- w dniu dzisiejszym po długiej półrocznej przerwie od murów szkolnych rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Dzieci były bardzo podekscytowane że mogą normalnie udać się do Szkoły. Życzymy więc naszym wychowankom motywacji do nauki, jak najwięcej owoców z własnej pracy oraz samych sukcesów edukacyjnych!!! :D

 
Wakacje 2020
środa, 12 sierpnia 2020 18:41

Wakacje mijają nam bardzo ciekawie i aktywnie. Korzystamy z wyjść w ramach pókolonii z projektu Grantowego "Wakacje z Fundacją" sfinsowanych przez Fundację Anwil dla Włocławka. Zoorganizowane zostały wyjścia do Parku Linowego, w którym dzieci pokonywały swój strach przemierzając trasy od najłatwiejszych do najtrudniejszych czerpiąc z tego dużo satysfakcji. Skorzystaliśmy również z warsztatów tanecznych w Centrum Tańca i Fitness "Puls" oraz z warsztatow plastycznych, które odbyły się pod okiem instruktorow z UMK Toruń i Konserwacji Dzieł w Parku Sienkiewicza. Uczyliśmy się malowania w technice pasteli suchych i olejnych. Odwiedziliśmy również Pensjonat i Klub Jeździecki w Michelinie. Nie mogło się obyć bez przejażdżki na koniach czy kucykach. Odwiedziliśmy też wszystkie konie w stadninie i można było je podotykać i pogłaskać. Wybraliśmy się również do Multikina na bardzo ciekawą bajkę "Scooby-Doo!". Udaliśmy się również na Przystań przy ul. Płockiej by móc przepłynąć katamaranem solarnym przez nasza piękną rzekę Wisłę. Dzieciom się bardzo podobało. Odwiedziliśmy również Park Trampolin "Jump Heaven" i Centrum Zabaw Rio. Niech wakacje się nie kończą...;D;D;D

 
ks. Dyrektor nowym Proboszczem w parafii św. Józefa we Włocławku
piątek, 17 lipca 2020 17:22

05.07.2020r - tego dnia podczas niedzielnej, popołudniowej Mszy Św., Ksiądz Biskup Wiesław Mering dokonał uroczystego wprowadzenia Ks. Prałata Janusza Bartczaka, naszego Dyrektora Caritas Diecezjalnej, na urząd proboszcza Parafii św. Józefa we Włocławku. Udaliśmy się więc do Parafii św. Jóżefa by móc uczestniczyć z ks. Januszem w tym jakże ważnym dla niego dniu. Bardzo się cieszyliśmy że mogliśmy tam być. Z tej okazji życzymy ks. dobrego zdrowia, błogosławieństwa Bożego, radości z pełnionej posługi kapłańskiej, wytrwałości w dalszej posłudze i satysfakcji z wyboru tak trudnej drogi życiowej, niesłabnącej radości w głoszeniu słowa Bożego, siły w prowadzeniu parafii, obfitych łask Bożych, Matczynej opieki i obfitych darów Ducha Świętego.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 61