Aktualności
Aktualności


Ferie 2021
piątek, 12 lutego 2021 18:16

Ferie to cudowny czas dla dzieci gdyż mogą odpocząć po trudach I semestru. Niestety w tym roku z wiadomych powodów były one skromne a mieliśmy tyle planów... Na szczęście pogoda nas nie zawiodła i dzieciaki mogły robić to co w zimę lubią najbardziej czyli szaleć na śniegu, robić bałwany, zjeżdżać na sankach, itd. itp. Jednak z każdego czasu potrafimy wyciągnąć to co najlepsze...;D;D:D.

 
Wigilia w Domu
środa, 30 grudnia 2020 15:04

Jak co roku nasza placówka obchodzi Świeta Bożego Narodzenia a dokładniej organizowana jest wigilia w gronie pracowników, dyrekcji, wychowanków oraz zaproszonych gości. W tym roku było podobnie lecz ze względu na obostrzenia nie mogliśmy zaprosić do nas gości aby mogli razem z nami przywitać Narodzonego Jezusa. Pomimo to odbył się wigilijny przegląd roku podczas którego wspominaliśmy cały miniony 2020r. który wielkimi krokami dobiega końca. Dzieci zaprezentowały się w koncercie kolęd a Św. Mikołaj choć nie osobiście zostawił dla dzieci prezenty. Wspólna kolacja wigilijna przebiegła w miłym, ciepłym i refleksyjnym nastroju. Wszystkie dzieci były zachwycone a my z nowymi doświadczeniami po raz kolejny sprostaliśmy wyzwaniu i w ten świąteczny czas podarowaliśmy dzieciom odrobinę szczęścia.

 
Boże Narodzenie 2020
środa, 30 grudnia 2020 14:46

W Wigilię Bożego Narodzenia

Gwiazda Pokoju drogę wskaże.

Zapomnijmy o uprzedzeniach,

otwórzmy pudła słodkich marzeń.

Niechaj Aniołki z Panem Bogiem,

jak Trzej Królowie z dary swymi,

staną cicho za Twoim progiem,

by spełnić to, co dotąd było snami.

Ciepłem otulmy naszych bliskich

i uśmiechnijmy się do siebie.

Świąt magia niechaj zjedna wszystkich,

niech w domach będzie Wam jak w niebie...

 

Wszystkiego co najlepsze oraz Błogosławieństwa Nowonarodzonego Dzieciątka

z okazji nadchodzących Świąt Wszystkim odwiedzającym naszą stronę szczerze życzy Dyrekcja, pracownicy i wychowankowie

Domu Dziecka im. ks. Bp. W. Owczarka Caritas Diecezji Włocławskiej

 
Udział w konkursie na najpiękniejszy Wieniec adwentowy
piątek, 04 grudnia 2020 14:53

Okres Bożonarodzeniowy to nie tylko zapach pierników unoszący się w domu, ubieranie choinki czy lepienie pierogów. To także czas adwentu. Nasi wychowankowie przygotowali się do niego we wzorowy sposób biorąc udział w konkursie na najpiękniejszy Wieniec adwentowy. Dzieci do jego wykonania użyły orzechów, świerku oraz drobnych dekoracji wykonanych z kory drzewnej. Nie mogło zabraknąć także świętej rodziny. Dzieci za udział w konkursie otrzymały upominki oraz kolejne nowe doświadczenia.

 
Andrzejki
poniedziałek, 30 listopada 2020 18:10

28.11.2020r.zorganizowaliśmy dzieciakom tradycyjne Andrzejki. Ten dzień to wieczór wróżb, w ten dzień pytamy się nie tylko o miłość ale również patrzymy co nam przyniesie przyszłość. Jedną z wróż było losowanie rekwizytów z kubków mających różne znaczenie oraz cukierka z pieniążkiem wróżącym szczęście w przyszłym roku. Oczywiście nie obyło się bez przekłuwania serca z imionami przyszłych wybranków oraz ustawiania buta do progu wróżacego która z dziewczyn czy chłopców perwsza/y wyjdzie za mąż/ożeni się.;D Oczekiwanie na wyniki były dla dzieci bardzo eksytujące. Po wróżbach udaliśmy się  na słodki poczęstunek i dyskotekę. :D:D:D

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 62