Statystyka

Użytkowników : 1
Artykułów : 246
Odsłon : 159124


Projekt:
 

Aktualności


Imieniny s. Jolanty
piątek, 06 lipca 2018 19:38

16.06.18r. dostaliśmy zaproszenie od Matki Generalnej s. Jolanty Gołębiowskiej ze ZSNM na uroczystość imieninową. Wraz z wychowankami udaliśmy się do Domu Generalnego żeby złożyć s. najserdeczniejsze życzenia. Bardzo dziękujemy za zaproszenie, było nam miło spędzić ten dzień z s. :)

 
Dzień Dziecka
niedziela, 17 czerwca 2018 20:35

01.01.2018r. dostaliśmy zaproszenie do sklepu Netto. Na dzieci czekały różne atrakcje, typu wspólne zabawy: rysowanie psa kredą na podłodze, zabawy zręcznościowe, zdjęcie na fotelu kasjera. Dzieci zostały również obdarowane prezentami, tj. notesami, długopisami, koszulkami netto i balonami. Była również niezliczona ilość lodów i cukierków. Dzieci były przeszczęśliwe. Po wszystkim udaliśmy się na pyszną pizzę. Dziękujemy bardzo za zaproszenie. :):):)

 

 
Nowy wychowanek
niedziela, 17 czerwca 2018 20:34

17.05.18r. powitaliśmy w Domu nowego 13-to letniego wychowanka. Postaramy się by odnalazł w naszym Domu szczęście, spokój i miłość.

 
I Komunia Św. Nicoli
niedziela, 17 czerwca 2018 20:30

W dniu 13.05.2018r. nasza wychowanka Nicola po raz pierwszy przyjęła Ciało i Krew Pana Jezusa, w postaci małego, białego opłatka, podczas Komunii Świętej. W tym uroczystym i przepięknym dniu życzyliśmy Nicoli żeby zawsze kroczyła drogą Jezusową czyli drogą prawdy, miłości i wiary.

 
Udział wych. Oskara w przedstawieniu Teatru Skene pt. "Chłopcy z Placu Broni" w Teatrze Impresaryjnym im. W. Gniazdowskiego we Włocławku
niedziela, 15 kwietnia 2018 18:21

13.04.2018r. z radością informujemy iż w tym dniu nasz wychowanek Oskar wystąpił w przedstawieniu pt: „Chłopcy z Placu Broni” Teatru Skene, które miało swoją premierę w piątek w Teatrze Impresaryjnym im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku.
Przedstawienie Teatru Skene to adaptacja sceniczna znanej na całym świecie książki napisanej przez Forenca Molnara. Kanwę akcji stanowi spór o tytułowy plac. Wraz z rozwojem akcji poznajemy perypetie grupy chłopców walczących po obu stronach barykady. Zanurzamy się wraz z nimi w świat dziecięcych zabaw i fantazji, ale także uczestniczymy w dręczących ich rozterkach i wyborach... Plac Broni staje się, za sprawą teatralnych zabiegów, magiczną krainą, w której króluje dziecięca wyobraźnia, a sama walka chłopców o skrawek przestrzeni przeobraża się w istocie nie tylko w walkę o miejsce zabaw, symbolizujące „małą ojczyznę”, ale i o wyznawane wartości – takie jak przyjaźń, honor, walka o wspólne dobro, przebaczania za zdradę, poczucie patriotyzmu czy lojalność wobec przyjaciół – czy wreszcie o samych siebie. Kluczowym wątkiem, zarówno literackim, jak i scenicznej adaptacji, jest postać Erna Nemeczka, chłopca, który w obronie własnych przekonań poświęca to co dlań najcenniejsze – życie.
Przedstawienie było interesujące i wszystko wyszło profesjonalnie. Cieszymy się, że Oskar mógł spróbować swoich sił aktorskich w tym przedstawieniu. Zagrał brawurowo, oklaskom nie było końca. Gratulujemy serdecznie i jesteśmy z Ciebie dumni!!! :):):)

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 48