Statystyka

Użytkowników : 1
Artykułów : 268
Odsłon : 206594


Projekt:
 

Aktualności


Wyjazd do Torunia
piątek, 02 sierpnia 2019 10:56

31.07.219r. Wybraliśmy się do Torunia. Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od sensu w Planetarium, gdzie oglądaliśmy krótkometrażowy film pt: "Astropies Łajka". To bajkowa opowieść, przedstawiająca najodważniejszego psa w historii, który jako pierwszy zobaczył Ziemie z Kosmosu. Po seansie wzieliśmy udział w wystawie interaktywnej Baza MARS#17. Jest to interaktywna przestrzeń zaaranżowana w formie bazy kosmicznej, gdzie odwiedzający niczym członkowie załogi muszą zmierzyć się z czynnościami pozwalającymi przetrwać im poza Ziemia. Następnie przenieśliśmy się w czasie do lat,w których narodził się Tradycyjny Toruński piernik.  Wysłuchaliśmy ciekawego wykładu na temat przypraw niezbędnych do uzyskania aromatu piernika po czym każdy z nas wypiekał swoje własne pierniczki. Pełni wrażeń przeszliśmy się Starówką gdzie spotkaliśmy się z postacią silnie związaną z Toruniem - Mikołajem Kopernikiem.

 
Wycieczka do Juraparku do Solca Kujawskiego
piątek, 02 sierpnia 2019 10:55

29.07.2019r. Wybraliśmy się z dziećmi do Juraparku do Solca Kujawskiego. Wycieczkę zaczęliśmy od ścieżki dydaktycznej. Mieliśmy możliwość odbycia wędrówki po erze mezozoicznej czyli erze dinozaurów. Wzdłuż ścieżki rozmieszczone były rekonstrukcje mezozoicznych gadów i płazów – wszystkie naturalnej wielkości. Najliczniej reprezentowane – ponad 100 – są oczywiście dinozaury ale równie ciekawie prezentują się gady ssakokształtne. Ustawione wzdłuż ścieżki tablice prezentowały ważniejsze wydarzenia z dziejów życia na Ziemi oraz liczne fotografie środowisk roślinnych charakterystycznych dla ery dinozaurów. Następnie udaliśmy się do Muzeum Ziemi. Muzeum to posiada jedną z największych skamieniałości w Polsce. W muzeum znajdują się również wiarygodne rekonstrukcje prehistorycznych zwierząt np. model mamuta oraz 13 metrowy szkielet opistocelikaudii.  Na koniec udaliśmy się do Parku Rozrywki. Tam dzieci szalały korzystając ze zjeżdżalni dmuchanych, kolejki szynowej, karuzeli oraz pływały po jeziorku na urządzeniach wodnych. Wycieczka ta oraz spacer poprzez kolejne okresy dziejów Ziemi pozwoliły uzmysłowić nam różnorodność i niesamowitość tego zaginionego już świata. Dzieci dużo się dowiedziały i wspaniale bawili.:D:D:D

 
Wycieczka do Ciechocinka
piątek, 02 sierpnia 2019 10:53

25.07.2019r. postanowiliśmy wybrać się do Ciechocinka - miasta kuracjuszy. Na miejscu zwiedziliśmy najważniejsze miejsca - Fontannę Grzybek, Tężnie, Fontannę Jasia i Małgosi, a także ochłodziliśmy się w wodnym parku zabaw.

 
Kolonie 2019 - Gdańsk
niedziela, 28 lipca 2019 16:01

Wychowankowie naszej placówki tydzień wakacji spędzili na koloniach w Gdańsku. Każdego ranka piechotą wyruszaliśmy nad morze podziwiając po drodze miasto. Po dotarciu na plażę zbieraliśmy muszelki, konkurowaliśmy w budowach najpiękniejszych zamków z piasku, a nad brzegiem morza szukaliśmy bursztynów. Spacerowaliśmy Gdańskim molo podziwiając piękny widok morza oraz pływających na nim statków, starając się zapamietać ten widok jak najdłużej. Pomimo iż pogoda wietrzna lecz słoneczna udało nam się wykąpać w Polskim morzu, co było największą radością dla naszych wychowanków.  Na kolonii korzystaliśmy również z wielu innych atrakcji. Byliśmy w parku rozrywki gdzie dzieciaki miały możliwość korzystania z dmuchanych zjeżdżalni, basenu z kulkami, trampolin oraz dmuchanych kul pływających na wodzie. Jechaliśmy kolejką, która przewiozła nas aleją nad samą plażę. Cały wyjazd zwieńczyło wspólne wyjście na pizze, podczas którego nawzajem mogliśmy podzielić się naszymi wrażeniami. Cały wyjazd upłynął choć szybko w bardzo miłej i radosnej atmosferze. Na pamiątkę wychowankowie przywieźli ze sobą nie tylko uśmiechy na opalonych twarzach ale również liczne pamiątki symbolizujące ich pobyt nad morzem w Gdańsku.

 
Powitanie Nowego ks. Dyr. Janusza Bartczak
czwartek, 25 lipca 2019 20:46

Chcielibyśmy serdecznie przywitać Nowego Dyr. ks. Janusza Bartczak i życzyć mu

wszelkiej pomyślności i wytrwałości

w realizacji zadań na nowo powierzonym stanowisku,

kolejnych wspaniałych osiągnięć zawodowych, sukcesów

i satysfakcji z wykonywanej pracy

życzy Dyrekcja, pracownicy i wychowankowie Domu Dziecka Caritas Diecezji Włocławskiej

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 53