Aktualności
Aktualności


Dzień Dziecka
piątek, 10 czerwca 2022 21:25

Jak co roku dzień 1 czerwca jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Obchodzimy bowiem tego dnia ,,Dzień Dziecka”. W tym roku Caritas Diecezji Włocławskiej przygotowała piknik dla naszych pociech. Niestety warunki atmosferyczne zmusiły nas do przeorganizowania pikniku w spotkanie, które odbyło się w Muzeum Diecezjalnym. Podczas spotkania dzieci z Domu Dziecka Caritas; świetlicy środowiskowej Caritas, Szkoły Podstawowej im. J. Długosza oraz uczniowie Szkoły Podstawowej z Warząchewki miały możliwość wziąć udział w licznych zabawach integracyjnych, konkursach, malowaniu twarzy, loterii z ciekawymi upominkami oraz we wspólnych tańcach. W przygotowanie spotkania zaangażowało się bardzo wiele osób. Biuro Caritas, Klerycy, wychowawcy oraz opiekunowie Domu Dziecka oraz Świetlicy. Tańce przeprowadziły dla nas p. Kasia oraz p. Kamila ze szkoły Podstawowej w Warząchewce. Zabawy nie było końca, którą umilił nam słodki poczęstunek w postaci lodów i waty cukrowej.   Wszystkie dzieci były bardzo szczęśliwe i zadowolone. Każde dziecko wróciło do domu z niespodzianką, jaką udało mu się wylosować na loterii.

 
Wycieczka do Muzeum Techniki Rolniczej i Gospodarstwa Wiejskiego w Redczu Krukowym
niedziela, 15 maja 2022 20:54

Podopieczni naszej placówki w majówkę wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Redcza Krukowego położonego nieopodal Włocławka. Tam zwiedzili Muzeum Techniki Rolniczej i Gospodarstwa Domowego.
Muzeum powstało w 2009 r. z inicjatywy twórcy i prezesa Kujawskiej Fabryki Maszyn Rolniczych KRUKOWIAK Pana Janusza Borkowskiego. Swoje bogactwo zbiorów Muzeum zawdzięcza dobroci i szczodrości mieszkańców okolicy oraz samej rodziny Państwa Borkowskich. Wśród zbiorów Muzeum nasi wychowankowie zobaczyli:
- artykuły gospodarstwa domowego, narzędzia oraz przedmioty codziennego użytku, meble, ubrania;
- ciągniki, maszyny i urządzenia rolnicze;
- stare, legendarne samochody i motocykle;
- militaria, mundury, pamiątki z czasów wojen;
- zabytkowe maszyny i urządzenia produkcyjne;
- pojazdy konne (bryczki, karety, bitki, sanie);
- pamiątki z zakładów rzemieślniczych, aptek, urzędów itp.;
- stare dokumenty i znaleziska archeologiczne;
- dzieła twórców ludowych.
Byliśmy pod ogromnym wrażeniem ilości pamiątek oraz sprzętu zgromadzonego w Muzeum. Zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Pełni wrażeń i wiedzy wróciliśmy do placówki gdzie czekały na nas pyszne lody.

 
"Dzień Dobra" w Parafii p.w. Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu i w Katedrze we Włocławku
niedziela, 01 maja 2022 21:39

,,Dzień dobra” to radosne świętowanie Niedzieli Bożego Miłosierdzia. To także święto patronalne Caritas - największej charytatywnej organizacji pozarządowej w Polsce, która swoją opieką obejmuje również nasz Dom Dziecka. W tym roku idea miłosierdzia została zamieniona na konkretne działanie na rzecz drugiego człowieka oraz miejsca, które są domem. W całej Polsce wolontariusze w dniu 23 i 24 kwietnia zorganizowali pikniki, festyny, warsztaty, pokazy, biegi, koncerty, licytacje. Do akcji włączyła się również nasza placówka. Sześcioro podopiecznych pod okiem wychowawców przygotowało przedstawienie pt: ,,Historia zajączka o dobrym sercu”, które ukazywało trzy główne postulaty miłosierdzia. Pierwszy aby pomagać mimo, iż nie zawsze usłyszymy komunikat zwrotny ,,DZIĘKUJĘ”; drugi, aby nie bać się prosić o pomoc oraz trzeci najważniejszy. W całym pomaganiu liczy się satysfakcja i wewnętrzne poczucie bycia potrzebnym. Dzień dobra świętowaliśmy 23 kwietnia w Parafii p.w. Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu oraz 24 kwietnia w Katedrze we Włocławku.

 
15 - lecie istnienia Domu Dziecka ks. Bp. W. Owczarka
niedziela, 01 maja 2022 21:37

 

Paulo Coelho mówił, że, żaden dzień nie jest podobny do drugiego, każde jutro kryje w sobie cud, magiczną chwilę, która burzy stare światy i tworzy nowe gwiazdy. Nasza placówka już od 15 lat stara się budować lepsze jutro dla każdego wychowanka realizując swoje funkcje zgodne z założeniami i przesłankami patrona Ks. B. W Owczarka. Została założona 1 kwietnia 2007r. Powstanie Domu Dziecka wyniknęło z potrzeby społeczeństwa a jego głównym celem jest stworzenie życzliwego, bezpiecznego domu, który rekompensuje dzieciom brak ciepła, miłości i troski ze strony rodziców. W tym roku 15-lecie placówki zbiegło się ze 100-leciem Zgromadzenia Sióstr Wspólnej pracy, które prowadzą Dom Dziecka Caritas. Stworzyły one dla nich przystań gdzie modlitwa pomaga nam w realizacji wszystkich funkcji wynikających z założeń placówki opiekuńczo-wychowawczej oraz założeń Ks. B. W. Owczarka, który powiedział że ,,jeśli zaniedbamy wychowanie w duchu zasad katolickich i polskich, smutna przyszłość rysuje się przed nami. Musimy wszyscy zakasać rękawy i wziąć się do wytężonej pracy i zdobyć się na bohaterskie wysiłki, które nieraz samemu tylko Bogu będą znane”. Świętowanie Jubileuszu przełożyliśmy na czerwiec i połączymy go z rozpoczęciem wakacji. Jednakże już dziś pragniemy podziękować wszystkim, którzy wspierają nas i pomagają nam w naszej misji. Dzieciom potrzebna jest nasza uwaga i nadzieja na lepsze życie. Jak mówi M. Kownacka ,,Każde dziecko ma prawo być sobą. Tylko trzeba dzieciom dać serce, piękno i uśmiech, aby nauczyły się kochać ludzi i wszystko, co je otacza”.

 
Życzenia Wielkanocne
piątek, 22 kwietnia 2022 20:57

Niech te święta wielkanocne będą pełne nadziei i wiary,

Niech Chrystus Zmartwychwstały przyniesie

wiosenne kwiaty radości, miłości, spokoju i szczęścia.

Ciepłych, pełnych radosnej nadziei świąt Zmartwychwstania Pańskiego

rodzinnego ciepła, radosnych spotkań przy wielkanocnym stole

oraz smacznego święconego jajka

życzy Dyrekcja, Wychowawcy i Wychowankowie Domu Dziecka Caritas Diecezji Włocławskiej

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 65