Statystyka

Użytkowników : 1
Artykułów : 276
Odsłon : 214147


Projekt:
 

Aktualności


Życzenia Wielkanocne
czwartek, 09 kwietnia 2020 11:47

Niech Zmartwychwstały Chrystus
oświeca drogi codziennego życia,
obdarza błogosławieństwem
i pomaga życie czynić szczęśliwym.
Wesołych i ciepłych świąt Wielkanocnych!

życzy Dyrekcja, pracownicy i wychowankowie Domu Dziecka im. ks. Bp. W.Owczarka

 
Nasze funkcjonowanie w czasie zagrożenia epidemiologicznego
sobota, 28 marca 2020 13:28

W związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa nastąpiło zawieszenie zajęć dydaktyczno- wychowawczych w szkołach i przedszkolach w całym kraju do Wielkanocy. Jednakże my w tym czasie nie próżnujemy. Oprócz oczywiście nauki którą realizujemy na bieżąco w placówce również aktywnie spędzamy czas. Codziennie ćwiczymy, wymyślamy różnego rodzaju zabawy, itd. Ostatnio wykonaliśmy wraz z wychowankami maski ochronne do walki z koronawirusem. Teraz to żaden koronawirus nam niegroźny. ;) Fotorelacja jak sobie radzimy w tym ciężkim dla wszystkich czasie w Galerii w zakładkach "Nauka i zabawy w czasie zagrożenia", "Akrobatyka w wykonaniu naszych wychowanków"", "Nasze ćwiczenia" oraz "Przygotowani do walki z koronawirusem".

 
Wyjście na mecz Anwil - Stelmet
wtorek, 03 marca 2020 18:41

27.02.2020r. wybraliśmy się wraz z ks. Dyrektorem na ostatni mecz Anwilu ze Stelmetem. Właśnie dzięki uprzejmości spółki Anwil Grupa Orlen mogliśmy wziąść udział w tymże meczu za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Niestety, tym razem naszym Rottweilerom nie udało się wygrać, ale następnym razem dołożymy wszelkich "starań dopingowych" by wynik był zupełnie inny od ostatniego.;D;D Emocje towarzyszące podczas gry były niesamowite i dzieciaki były przeszczęśliwe że mogły wziąść w nim udział. :D

 
Ferie
wtorek, 03 marca 2020 18:25

Ferie tegoroczne spędziliśmy aktywnie i bardzo ciekawie. Wzięliśmy udział w warsztatach teatralnych pt:,,Czarny teatr" organizowanych przez Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego. Byliśmy na ciekawej wystawie pająków „Fascynujący świat pająków i skorpionów" w Browarze B. Byliśmy również w kinie na bajce "Urwis" oraz jeździliśmy na łyżwach na miejskim lodowisku. Byliśmy również na basenie oraz szaleliśmy na trampolinach w "Jump Heaven". W domu natomiast organizowaliśmy różnego rodzaju zabawy, wspólnie oglądaliśmy ciekawe filmy i przyrządzaliśmy pyszności w kuchni. Oby ferie trwały jak najdłużej. ;D;D

 
Wystawa "Fascynujący świat pająków i skorpionów" w Browarze B
środa, 05 lutego 2020 20:12

30.01.2020r. wzięliśmy udział w wyjątkowej wystawie „Fascynujący świat pająków i skorpionów”, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem na rynku europejskim – odwiedziła aż 18 krajów. Zachwyca bogactwem pająków i skorpionów. Na wystawie można było zobaczyć ponad 35 żywych okazów pajęczaków. Wśród nich m.in. jeden z najniebezpieczniejszych pająków świata Latrodectus hasselti, jeden z największych gatunków ptasznika Theraphosa stirmi, a także liczne skorpiony. Zwierzęta są zamknięte w szklanych terrariach, które zapewniają oglądającym bezpieczeństwo. Najbardziej łagodne ptaszniki zostały wyciągnięte, a my mieliśmy możliwość wzięcia ich do ręki.
Wystawa ta miała cel edukacyjny. Pozwoliła zgłębić wiedzę o tych niezwykłych stworzeniach oraz zobaczyć z bliska egzotyczne gatunki, dosyć rzadko spotykane w codziennym życiu. Bliski kontakt z żywymi okazami to także sposób na przełamanie negatywnych stereotypów oraz fobii towarzyszących wizerunkowi pająka, czy skorpiona.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 54